En iyi su arıtma cihazı hangisi

En iyi su arıtma cihazı hangisi

En iyi su arıtma cihazı hangisi? sorusu yaşadığımız bu korona virüs günlerinde akıllarda en çok yer alan soru haline geldi. Evinizde veya iş yerinizde kullanacağınız su arıtma cihazı, sizlerin ve sevdiklerinizin sağlığını doğrudan etkilemektedir. Dolayısıyla içme suyu, çay, kahve ve yemek yaparken kullanacağınız su arıtma cihazı seçimi son derece önemli bir rol oynamaktadır. Piyasada bir dizi su arıtıcısı markası ve modeli bulunmaktadır. İnternet üzerinde, sosyal medyada, TV’lerde, dergilerde ve gazetelerde her gün birçok reklam karşımıza çıkar. Tüm bu su arıtıcı markaları size saf, kaliteli, sağlıklı içme suyu vermeyi garanti eder ve kullanacağımız her alan için en iyi su arıtma cihazı hangisi konusunda daha fazla karışıklığa neden olur.

Su arıtma cihazları seçerken dikkat etmeniz gerek belli başlı temel özelliklere sahip olmasına dikkat etmeniz gerekmektedir.  Belirtildiği üzere en iyi su arıtma cihazı, kullanıcı özelliklerine ve şartlarına göre değişiklik gösterebilir. Bunlar;

1)Su basıncı düşük bir yerde oturuyorsanız, pompalı modelleri tercih etmelisiniz.

2)Cihazınızı belirlerken cihazınızda kullanılan malzemelerin uluslararası kuruluşların (WATER QUALITY ASSOCIATION, NSF, FDA, CE, DÜZEN NORWEST) ve Sağlık Bakanlığının onayına sahip olmalıdır.

3)Sırf fiyatına bakarak bir ürünü tercih etmek doğru değildir. Ucuz su arıtma cihazlarının filtreleri kısa sürede deforme olmakta ve su kalitesi düşerek sağlığınızı tehdit etmektedir.

4)Suyun kaliteli bir içim değeri taşıması için Ph değeri 7 ve üzeri olması gerekir.

5)Su arıtma cihazının suyun mineral değerini bozmadan arıtma işlemini gerçekleştirmesine dikkat etmek gerekmektedir. Çünkü Ph değeri düşük olan ve faydalı minerallerden yoksun arıtılmış su, insan sağlığı için risk teşkil etmektedir.

6)İdeal bir filtreleme sitemi; kötü koku ve tat içermeyen, berrak, klor ve kireç içermeyen, dengeli bir mineral yapısına sahip, mikropları yok eden, ideal Ph değerine sahip bir su sağlamalıdır.

7)Su arıtma cihazının servis ağının yaygın olması, aynı zamanda sorunsuz, hızlı ve etkin çözüm sunması büyük önem taşımaktadır.

Bu şartlara uygun su arıtma cihazı seçtiğinizde sizler için en iyi su arıtma cihazını bulabilirsiniz. Bursa su arıtma cihazı firmaları arasından içme suyunuzu güvenle tüketmek için Rainwater su arıtma cihazlarını incelemek ve sizler için en uygun su arıtma sistemini tercih etmek için TIKLAYIN.